Nauczyciele przejdą szkolenie z… kreatywności

W dniu 9 lutego 2015r. rozpoczyna się realizacja projektu „Kraina kreatywności, kraina przedsiębiorczości-nowe spojrzenie na edukację”. W ramach tego projektu odbędą się szkolenia dla nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. Nauczyciele zostaną przygotowani do roli trenerów kreatywności, staną się oni liderami zespołów w swoich placówkach (szkolenia będą prowadzone kaskadowo).

Projekt będzie realizowany we wszystkich placówkach oświatowych przy czym w pierwszym roku pod opieką firmy „MITRA” z Gliwic. Oprócz szkoleń zaplanowano również co tygodniowe konsultacje z trenerami oraz wizyty w placówkach (wizytacja zajęć). Podsumowaniem pierwszego roku projektu będzie miejski konkurs kreatywności a w kolejnych latach udział najlepszych grup z terenu miasta w konkursie ogólnopolskim.

W sumie w szkoleniu udział weźmie 16 nauczycieli. Odbywać się ono będzie w dwóch turach. W pierwszej wezmą udział nauczyciele nauczania przedszkolnego oraz szkół podstawowych klas 1-3, natomiast w drugiej turze szkolenie z kreatywności przejdą nauczyciele szkół podstawowych klas 4-6 oraz nauczyciele szkół gimnazjalnych.

Źródło: www.naszwodzislaw.com

Pomysł na projekt

Projekt Technopolia Śląska (dalej: TS) stanowi trzon do działania organizacji, przedsiębiorstw, urzędów oraz szkół i innych instytucji na terenie swojego oddziaływania.

Celem projektu jest opracowanie wspólnych działań edukacyjnych i innowacyjnych dla rozwoju przemysłu High Tech, jako podstawy wizji rozwoju lokalnego.

Kontakt

Technopolia Śląska
ul. Zamkowa 4
44-300 Wodzisław Śląski